Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności
Plener malarski z Wyspiańskim - Wołkowyja 2018

Plener malarski z Wyspiańskim - Wołkowyja 2018

Leżąca w Bieszczadach Wołkowyja była miejscem tegorocznego letniego pleneru malarskiego, zorganizowanego w lipcu przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Temat przewodni podejmowanych działań artystycznych stanowiła twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Biorący udział w plenerze poznali życiorys i dorobek artysty, bogactwo dziedzin sztuki, którymi się zajmował oraz różnorodność technik plastycznych, w których tworzył swoje dzieła. Inspirując się pracami jednego z najważniejszych reprezentantów epoki Młodej Polski, młodzi uczestnicy malowali portrety w technice pasteli suchych, tworzyli witrażyki, roślinne kompozycje oraz figurki w ludowych strojach krakowskich.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Ale będzie cyrk!

Ale będzie cyrk!

11 lipca 2018 r. - godz. 20.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Dywizjonu 303 nr 1

W lipcu 2018 roku młodzi cyrkowcy z Polski, Niemiec i Francji spotykają się już po raz dziewiąty, a trzeci w Krakowie, by wspólnie ćwicząc zdobywać nowe umiejętności oraz zachęcać nowohuckich rówieśników do zgłębiania tajników sztuki cyrkowej. W projekcie trójstronnej wymiany biorą udział Grypa Cyrkowa z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Gwennili i szkoła cyrkowa Naphtaline z Francji oraz niemiecki cyrk Tasifan.

» czytaj więcej...

Warsztaty dla Rodziców: Kołysanki świata II

Warsztaty dla Rodziców: Kołysanki świata II

3 lipca 2018 r. - godz. 18.00-20.00, os. Centrum A 6a

Zapraszamy rodziców na kolejne spotkanie z kołysankami i muzyką. Warsztat poświęcony będzie pieśniom, adresowanym najczęściej do najmłodszych w rodzinie. Jak zaśpiewać, żeby wraz z zasypiającym dniem, zasnęło i nasze maleństwo? Kobiety na całym świecie, niezależnie od pochodzenia i koloru skóry, stosują jedną metodę. Nucenie, ciche śpiewanie, kołysanie.

» czytaj więcej...

DK+ Wyniki diagnozy w Klubach Dukat i Jędruś

DK+ Wyniki diagnozy w Klubach Dukat i Jędruś

Na zakończenie I etapu projektu Akcja partycypacja? W OK! prezentujemy Państwu wyniki diagnozy przeprowadzonej w Klubach Dukat i Jędruś, dotyczącej potrzeb i zasobów społeczności lokalnej osiedli, na których działają kluby. Zachęcamy do wnikliwej lektury i śledzenia, w jakim stopniu pomysły, które – miejmy nadzieję - zostaną zrealizowane w II etapie projektu będą uzupełniały wskazane przez mieszkańców braki.

DIAGNOZA KLUB DUKAT

DIAGNOZA KLUB JĘDRUŚ

» czytaj więcej...

Pierwsza wersja gry – już gotowa!

Pierwsza wersja gry – już gotowa!

Miło nam powiadomić, że pierwsza wersja planszy do gry Krakowski szlak Bajkoteki już jest prawie gotowa! Dlaczego prawie? Dlatego, że cały czas czekamy na Wasze sugestie w sprawie plansz! Może wolelibyście, aby Baba miała czerwone korale albo spódnicę w ludowe kwiatki? A może diabeł jest za mało straszny? Piszcie do nas – przecież to Wasza gra!


» czytaj więcej...

Spotkania organizacyjne na nowy rok szkolny w Klubie Mirage

Spotkania organizacyjne na nowy rok szkolny w Klubie Mirage

10-13 września 2018 r.

Wszystkie osoby (uczestników wraz z opiekunami) zainteresowane zajęciami w Klubie Mirage w nowym roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy na spotkania organizacyjne w podanych poniżej terminach.
Na spotkaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wg wieku i zaawansowania umiejętności, zostaną ustalone terminy i godziny zajęć, przedstawiony zostanie program roczny oraz instruktorzy prowadzący zajęcia.


» czytaj więcej...

Artystyczne klimaty w Zesławicach

Artystyczne klimaty w Zesławicach

W ostatni weekend czerwca, jak co roku, krakowskie Zesławice świętowały swoje dni. Piknik Rodzinny - w tym roku pod hasłem „Artystyczne Zesławice” - przyciągnął licznie mieszkańców osiedla. Przybyło wielu gości zaprzyjaźnionych z osiedlem. Pomimo pochmurnej pogody, nie zabrakło atrakcji dla dzieci, o które zadbali organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zesławic i Okolicy „Bez Granic”, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Program Aktywności Lokalnej – „Po prostu ZiK”.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Wakacje 2018 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Wakacje 2018 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

25 czerwca - 31 sierpnia 2018 r.

Najcieplejsze i najdłuższe dni w roku bezapelacyjnie należą do najmłodszych, zwłaszcza tych odpoczywających po długich miesiącach nauki. Beztroski czas wakacji, wyczekiwany przez wszystkich uczniów, można spędzić też w mieście i to na wiele sposobów – wybierając się na wyprawę do lasu, malując obrazy, obserwując zwierzęta w zoo, pływając statkiem po Wiśle czy rozwijając talenty aktorskie. A wszystko to podczas Wakacji 2018 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta!

» czytaj więcej...

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

Koncertowe powitanie wakacji w Nowej Hucie

W piątek 22 czerwca zakończył się rok szkolny i rozpoczęły upragnione przez wielu wakacje. Na wspólne powitanie wakacji zaprosili mieszkańców Krakowa organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Pomimo dużego ochłodzenia i wiszących cały dzień nad Krakowem chmur, publiczność nie zawiodła – pod scenę na Plantach Bieńczyckich przybyli seniorzy, dorośli oraz licznie rodzice z dziećmi.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Piracki Dzień Grębałowa

Piracki Dzień Grębałowa

W niedzielne popołudnie 17 czerwca bawił się cały Grębałów i okoliczne osiedla. Za nami już kolejny - iście piracki - Dzień Grębałowa! Popołudnie rozpoczęło się od wypłynięcia na wody szalonej zabawy, dzieci wraz z animatorami szalały podczas pirackich rozgrywek i konkursów.

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

» więcej aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE