Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Kluby
Klub Aneks

Klub Aneks

Klub Aneks usytuowany jest w zabytkowym Dworze Mycielskich. Po raz pierwszy nazwa wsi pojawiła się w źródłach historycznych pod koniec XIV wieku. Dwór otacza piękny park w stylu angielskim. Do dziś zachował się budynek dawnego zboru ewangelickiego z 1636 roku oraz kalwiński cmentarz. Nieopodal parku znajdują się dwa boiska sportowe oraz siłownia plenerowa. Malownicze otoczenie stanowi o wyjątkowości Klubu, a dzięki bogatej ofercie zajęć i atmosferze przytulności Klub cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Łuczanowic i okolic.

czytaj więcej...

Klub Dukat

Klub Dukat

Klub Dukat usytuowany jest w dawnej wsi Grębałów, notowanej w źródłach historycznych już w 1247 r., na terenie której znajduje się fort obronny wybudowany podczas I wojny światowej przez Austriaków. W bezpośrednim otoczeniu Klubu jest plac zabaw, plenerowa siłownia oraz 2 boiska sportowo-rekreacyjne. W budynku - ładna sala widowiskowa ze sceną. Całkowicie ogrodzony obiekt z kilkunastoma miejscami parkingowymi stanowi znakomite miejsce dla spotkań i różnego rodzaju imprez. W Klubie działa od lat teatralny zespół seniorów Klubowa Grupa Poetica. W ramach działalności realizowane są liczne imprezy oraz stałe zajęcia artystyczno - edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/klubdukat

Godziny otwarcia Klubu*:

  • poniedziałek - 13.00-19.00
  • wtorek - 13.00-19.00
  • środa - 13.00-19.00
  • czwartek - 13.00-20.00
  • piątek - 13.00-18.00

* Godziny pracy klubu z powodu nieprzewidzianych okoliczności mogą ulec zmianie.

czytaj więcej...

Klub Herkules

Klub Herkules

Klub Herkules znajduje się w os. Branice, w odległości ok. 6 km od centrum Nowej Huty. Klub jest placówką prowadzącą działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Klub kultywuje dawne tradycje tj. wyplatanie wieńców dożynkowych, udział w Dożynkach, a także organizuje imprezy kulturalne.

czytaj więcej...

Klub Jedność

Klub Jedność

Uwaga - remont!

Ze względu na planowane prace remontowe, organizowane przez Klub zajęcia są zawieszone do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia. Mamy jednak nadzieję, że prace remontowe przyczynią się do rozwoju działalności Klubu i uczynią go jeszcze chętniej odwiedzanym miejscem aktywności i spotkań mieszkańców. 

Klub Jedność położony jest na obrzeżach miasta Krakowa, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta w osiedlu Wolica. Klub znajduje się niedaleko Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz blisko Kaplicy im. Matki Boskiej Częstochowskiej, w budynku sąsiadującym z Przychodnią Zdrowia i OSP. Z tyłu za budynkiem Klubu znajduje się malowniczy staw, gdzie na wiosnę rozkwitają piękne lilie wodne, pływają dzikie kaczki i niewielkie ryby, wokół Klubu jest dużo zieleni. Obok Klubu usytuowano trawiaste boisko do piłki nożnej. Pracownicy Klubu starają się podtrzymywać i kultywować miejscowe tradycje, obrzędy i zwyczaje oraz pobudzać inicjatywy kulturalne . Współpracują z mieszkańcami i środowiskiem lokalnym, organizują imprezy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla osób dorosłych i seniorów, zachęcając do aktywnego spędzenia wolnego czasu, rozwijania pasji i talentów.

czytaj więcej...

Klub Jędruś

Klub Jędruś

Klub Jędruś wybudowany został w latach 70-tych. Od tego czasu służy mieszkańcom, będąc miejscem ich spotkań. W Klubie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży (m.in. zajęcia plastyczne, warsztaty literackie, Klub Młodego Informatyka, nauka gry na gitarze), kursy komputerowe dla dorosłych i seniorów, a także wernisaże i comiesięczne zabawy dla dzieci i rodziców w sobotnie popołudnia. W Jędrusiu działa aktywnie Koło Seniora i zespół Jędrusie. Klub dysponuje nowoczesną salą komputerową.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Klub zamknięty
Wtorek – Klub otwarty 12.00-20.00
Środa – Klub otwarty 9.00-18.00
Czwartek – Klub Otwarty 9.00-19.00
Piątek – Klub Otwarty 9.00-19.00
Sobota – Klub otwarty 10.00–14.00

Profil Klubu na portalu Facebook.

Profil Klubu na portalu Pinterest.

czytaj więcej...

Klub Karino

Klub Karino

Klub Karino jest placówką prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Wyróżniamy się spośród innych placówek zajęciami wyjątkowymi: zajęcia archeologiczne czy strzeleckie. Klub słynie z działalności o charakterze obrzędowym i kultywowania dawnych tradycji (m.in. pieczenie chleba, zwyczaje dożynkowe, kolędowanie).

czytaj więcej...

Klub 303

Klub 303

Klub 303 od kilku lat zajmuje się propagowaniem działań cyrkowych i teatru ulicznego na terenie Nowej Huty, realizując szereg wydarzeń i happeningów oraz prowadząc grupy: Grupę Happenerską Nowa Huta (w latach 2007-2013) oraz Grypę Cyrkową od 2013 r. Uczestniczy w międzynarodowych projektach współpracując ze Stowarzyszeniami Naphtaline i Gwennili oraz Teatrem Zeotrope (Francja), a także Zirkusschule Tasifan (Niemcy). Organizuje coroczny festyn rodzinny Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom w Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Na co dzień pracuje na rzecz środowiska lokalnego Dzielnicy XIV Czyżyny organizując różnorodne zajęcia i imprezy dla różnych grup wiekowych: maluszków, dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Strona Klubu na portalu Facebook

czytaj więcej...

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice usytuowany jest w Krzesławicach, które stanowią swoistego rodzaju skansen ziemiańskiej sielanki pośród miejskiego krajobrazu. W bliskim sąsiedztwie Klubu znajduje się malowniczy drewniany kościółek z XVII w. oraz Dworek Jana Matejki otoczony dzikim parkiem. Krzesławice są ulubionym miejscem spacerów mieszkańców pobliskich osiedli. Klub otwiera drzwi dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze chcą realizować się artystycznie lub skorzystać z innych propozycji spędzania czasu wolnego.

czytaj więcej...

Klub Mirage

Klub Mirage

Klub Mirage od 25 lat działa na terenie dzielnicy XV Mistrzejowice, prowadząc działalność na rzecz społeczności lokalnej. W swej ofercie ma szeroki wachlarz zajęć kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Galeria klubowa M plus prezentuje prace twórców zarówno profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych. Każdy mieszkaniec – od maluszka do seniora – może znaleźć w ofercie Klubu coś dla siebie. 

Klub jest klimatyzowany!                                     

czytaj więcej...

Klub Pod Kasztanami

Klub Pod Kasztanami

Klub Pod Kasztanami znajduje się w dolinie Potoku Kościelnickiego, z dala od centrum Krakowa. Jest położony wśród zieleni, tuż obok dwóch dużych kasztanowców. Klub Pod Kasztanami posiada krakowskie stroje ludowe na występy dożynkowe i nie tylko. W godzinach otwarcia Klubu na stałe i bezpłatnie znajdują się: piłkarzyki, stół do ping – ponga, dart, gry planszowe.

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Wersalik

Klub Wersalik

Klub Wersalik mieści się niedaleko Placu Centralnego. Klub działa na rzecz aktywizacji i integracji mieszkańców w każdym wieku. Prowadzone są liczne zajęcia dla dzieci, warsztaty, odbywają się imprezy okolicznościowe i tematyczne dla każdej grupy wiekowej. Klub współpracuje z wolontariuszami, którzy zajmują się przede wszystkim pracą z dziećmi w Akademii Dzieci i Młodzieży, ale wspierają także wszystkie działania Klubu. To właśnie dzięki ich pomocy realizowane są w Klubie różne projekty socjalne i kulturowe, przede wszystkim na rzecz najbliższej społeczności lokalnej. Gwarantujemy sympatyczną atmosferę, ciekawą ofertę oraz udział w atrakcyjnych inicjatywach.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/wersalik1

czytaj więcej...

Klub Zakole

Klub Zakole

Klub Kultury Zakole jest trzynastym klubem Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta. To zupełnie nowa placówka, która rozpoczęła działalność w październiku 2018 roku.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego. W 2014 r. Pan Prezydent prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o budowie Klubu w Kantorowicach. Realizatorem inwestycji jest Zarząd Inwestycji Miejskich, docelowo placówką ma zarządzać Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta.

Budynek Klubu został wzniesiony w tzw. technologii pasywnej. Dzięki temu koszty jego eksploatacji i ogrzewania są mniejsze o ok. 30% w stosunku do budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej. Atut natury estetycznej stanowi jego malownicze położenie - pośród drzew oraz ogrodu, który powstał w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” z udziałem Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz mieszkańców Kantorowic.

Serdecznie zapraszamy!!!

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Zgody

Klub Zgody

Zainteresowanych ofertą Klubu zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego (504 419 158, 12 64 325 05)  lub mailowego (zgody@krakownh.pl)

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK 11:00-20:00
WTOREK 12:00-20:00
ŚRODA 11:00-18:00
CZWARTEK 13:00-19:00
PIĄTEK 11:00-19:00

W czasie ferii zimowych w dniach od 27 stycznia do 7 lutego 2020 r. klub będzie czynny w godz. 8.30 do 15.30.

czytaj więcej...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE