Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Sąsiadka gotuje: dyniowe ciacho

Sąsiadka gotuje: dyniowe ciacho

Klub Zakole

20 września 2019 r. - godz. 17.15, ul. Zakole 31

Sąsiadka gotuje” to cykl spotkań w ramach Strefy Mieszkańca poświęcony codziennej sztuce kulinarnej. Każdy uczestnik będzie miał okazję do poznania nowych smaków oraz ciekawostek związanych z przyrządzaniem potraw. W kolejnej wrześniowej odsłonie pojawi się ciasto dyniowe. Spotkanie poprowadzi Teresa Jaworska-Gołąb.

Wstęp: 1 zł

czytaj więcej...

Zakole Poezji - A więc wojna...

Zakole Poezji - A więc wojna...

Klub Zakole

18 września 2019 r. - godz. 18.15, ul. Zakole 31

Wieczór poezji w kameralnej i wyjątkowej atmosferze. Malownicze położenie budynku sprzyja czytaniu wierszy oraz długim i inspirującym rozmowom. Pierwsze w nowym sezonie spotkanie z cyklu Zakole Poezji będzie dotyczyło 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Interpretacji wierszy najwybitniejszych poetów polskich towarzyszyć będą najbardziej znane pieśni wojenne.

Wstęp wolny!

czytaj więcej...

Zaginione podczas wojny

Zaginione podczas wojny

Klub Pod Kasztanami

16 września 2019 r. - godz. 17.30-19.30, ul. Płoszczyny 1

Spotkanie ma na celu upowszechnienie wiedzy o obrazach zaginionych podczas II Wojny Światowej. Losy omawianych dóbr kultury po dziś dzień nie zostały wyjaśnione, dlatego warto by pamięć o nich wskrzeszać. Najlepszą okazją ku temu będą uroczyste obchody 80-tej rocznicy wybuchy II Wojny Światowej. Spotkanie przybierze kształt wykładu oraz prezentacji na temat zaginionych obrazów. Obchody uroczystości uświetni występ zespołu folklorystycznego Kościelanki, który będzie zachowany w stylistyce okresu wojennego.

Wstęp wolny.

czytaj więcej...

VIII Festiwal Zaklęte w Dyni

VIII Festiwal Zaklęte w Dyni

Festiwal Zaklęte w Dyni

15 września 2019 r. - godz.11.00-14.00, Aleja Róż

Nowohucka pomarańczowa alternatywa zwyczajnej niedzieli to VIII edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni, który odbędzie się 15 września w godzinach 11.00-14.00. Tego dnia warto wybrać się na Aleję Róż, by podziwiać dyniowe rzeźby i najpiękniejsze okazy warzyw uprawianych na obrzeżach Krakowa, skosztować dyniowych potraw, wziąć udział w warsztatach i zabawach, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz otrzymać bezpłatną książkę i mapę przygód nowego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni.

czytaj więcej...

Wersal(i)kowe gierki

Wersal(i)kowe gierki

Klub Wersalik

13, 27 września 2019 r. - godz. 18.00, os. Ogrodowe 15

Jeśli tak jak my uwielbiasz planszówki to koniecznie musisz nas odwiedzić! Wersal(i)kowe gierki to luźne spotkania wieczorową porą dla miłośników planszówek. Spotykamy się w wybrane piątki przy stoliku w Wersaliku. Zabierz znajomych i wpadnij do nas! Możesz zagrać w to, co mamy lub przynieść i podzielić się własną ulubioną grą. W naszej biblioteczce znajdziesz: Splendor, Dixit, Wiedźmin, Carcassone, Escape room, Party Alias.

Wstęp: 1 zł

czytaj więcej...

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

Dyniowa Nowa Huta – zaproszenie do udziału w konkursach - przedłużony termin zgłoszeń!

do 15 października 2019 r.

W odpowiedzi na liczne prośby przedłużamy termin zgłoszeń udziału w tegorocznych dyniowych konkursach. Karty zgłoszenia można przesłać lub dostarczyć osobiście do 15 września. Po szczegółowe informacje na temat konkursów zapraszamy do zakładki KONKURSY.

Hodowlany, dwa plastyczne i fotograficzny – organizatorzy tegorocznego VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni zapraszają wszystkich krakowian, a szczególnie nowohucian, do udziału w aż czterech konkursach tematycznych. Termin zgłaszania się chętnych do udziału upływa 15 września, pięć dni później podczas imprezy w Alei Róż nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

czytaj więcej...

Mamy Czas z Dzieckiem

Mamy Czas z Dzieckiem

Klub Wersalik

12, 19, 26 września 2019 r. - godz. 11.00-13.00, os. Ogrodowe 15

Propozycja dla Mam z Maluszkami, szukających dobrego towarzystwa i twórczych spotkań. „MAMY Czas z dzieckiem”. Zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci wraz z opiekunami. Kreatywne zabawy, wspólne doświadczenia i mnóstwo dobrej energii, co tydzień już od września. Każde spotkanie to różnorodne aktywności dostosowane do wieku i rozwoju dziecka.

Tematy spotkań poniżej.

Wstęp wolny!

czytaj więcej...

Stop manipulacji - nie kupuj na prezentacji - wykład

Stop manipulacji - nie kupuj na prezentacji - wykład

Klub Mirage

12 września 2019 r. - godz. 16.00, os. Bohaterów Września 26

Wykład w ramach kampanii społecznej Stowarzyszenia MANKO. Głównym celem wykładu jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy najczęściej uczestniczą w pokazach i prezentacjach. Ma on ich ostrzegać przed dokonywaniem zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji. Wykład poprowadzą członkowie Stowarzyszenia MANKO.

Wstęp wolny!

czytaj więcej...

Klub Rysownika

Klub Rysownika

Klub Wersalik

10, 17, 24 września 2019 r. - godz. 18.00-19.00, os. Ogrodowe 15

Lubisz rysować i chcesz się podszkolić w tworzeniu postaci, bohaterów gier lub ilustracji? Dołącz do Klubu rysownika! Nauczysz się szkicować, rysować, dobierać proporcje i stosować różne triki, dobrze się przy tym bawiąc. W Klubie Rysownika stworzysz niesamowite prace artystyczne, a Twoje najlepsze dzieła zaprezentujemy na wystawie! Zajęcia dla młodzieży od 13 roku życia.

Wstęp: 25 zł/zajęcia lub 50 zł/miesięczny karnet

czytaj więcej...

Hafciarstwo i inne robótki ręczne

Hafciarstwo i inne robótki ręczne

Klub Wersalik

10, 17, 24 września 20919 r. - godz. 17.00, os. Ogrodowe 15

Zapraszamy na warsztaty robótek oraz haftu ręcznego dla wszystkich chcących poznać różności z materiału, nitek i koronek. Znasz się na hafcie, ale chętnie poznasz nowe hafciarskie, koronkarskie i inne techniki rękodzieła? Chcesz poznać towarzystwo dzielące z Tobą wspólne pasje i wymienić się własnymi doświadczeniami? A może jesteś osobą początkującą, która pragnie poznać robótki szydełkowe, na drutach lub warsztat hafciarski? Chętnie Cię poznamy i zaznajomimy z naszymi pomysłami na tworzenie własnego rękodzieła! Zapraszamy do najtańszej szkoły rękodzieła w Krakowie!

Wstęp: 10 zł/zajęcia lub 25 zł/miesięczny karnet

czytaj więcej...

STRONA 2/372

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE