Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

COVID-19 - ODWOŁANIE WSZYSTKICH ZAJĘĆ

COVID-19 - ODWOŁANIE WSZYSTKICH ZAJĘĆ

Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii,  informuję że wszystkie zajęcia oraz wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta zostają zawieszone do odwołania.

O dalszych krokach, szczególnie o wznowieniu działalności, będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej www.krakownh.pl oraz mediów społecznościowych.

Małgorzata Jezutek
Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Kraków, 11 marca 2020 r.
aktualizacja: 23 marca 2020 r.

czytaj więcej...

#zostańwdomu po nowohucku!

#zostańwdomu po nowohucku!

W związku z koniecznością zawieszenie wszystkich zajęć i wydarzeń zapraszamy Was do wspólnych działań on-line, czyli #zostańwdomu po nowohucku. Każdego dnia w naszych mediach społecznościowych prezentujemy różne formy aktywności.

Warsztaty, działania plastyczne, rękodzieło, nauka żonglowania, pomysły na zabawy z dzieckiem, gry retro, czytanie bajek i klasyki polskiej literatury, domowe eksperymenty - to tylko kilka z licznych propozycji dla dzieci, całych rodzin i dorosłych. Część działań realizowanych jest już od 16 marca, lecz ciągle rodzą się nowe pomysły.

Między 30 marca a 5 kwietnia do już prężnie realizowanych działań klubów, dołączą m.in. Rodzicielskie Koło Ratunkowe on-line od Klubu Jędruś, nowe formy kreacji artystycznych z Klubem Krzesławice, a od Klubu Mirage wystawa on-line Collage - Jan Leszek Zirny oraz cykl Paleta wspomnień, czyli retrospekcja wybranych wystaw, prezentowanych dotychczas w klubowej Galerii M Plus. Klub Wersalik w ramach wirtualnych Schadzek Hobbytów podzieli się pomysłami na ręcznie robione dekoracje, szykuje też kwietniową akcję Nowa Huto - uśmiechnij się!.

Poniżej pełna lista propozycji od 30.03. do 5.04. (na bieżąco aktualizowana).

czytaj więcej...

Weź udział w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”!

Weź udział w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”!

do 15 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy uczniów i absolwentów nowohuckich szkół średnich (wszystkich roczników!), do stworzenia razem z nami słownika charakterystycznych dla młodzieży nowohuckiej powiedzeń, będących ilustracją najważniejszych dla młodych ludzi w danym czasie zjawisk, idei, wydarzeń, postaci i miejsc związanych z Nową Hutą.

Aby przystąpić do projektu zapoznaj się z OPISEM oraz REGULAMINEM PROJEKTU i wypełnij formularz Zgłoszenie udziału w projekcie. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2020 r.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu:
weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl lub tel. 609 338 944.

Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a partnerami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, Fundacja Hesperus, XII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz XXI Liceum Ogólnokształcące im. S.I. Witkiewicza – Witkacego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

czytaj więcej...

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa - Zgłoś swój pomysł! Głosuj!

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa - Zgłoś swój pomysł! Głosuj!

Startuje tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym etapie, trwającym od 1 kwietnia, przyjmowane są propozycje zadań. Jesienią w głosowaniu wyłonione zostaną zwycięskie projekty. Szczegółowe informacje na temat zasad Budżetu Obywatelskiego 2020, w tym sposobów i reguł zgłaszania propozycji, dostępne są na stronie internetowej https://budzet.krakow.pl.

Zachęcamy do udziału i zgłaszania pomysłów!

Budżet obywatelski na poziomie ogólnomiejskim i dzielnicowym realizowany będzie według poniższego harmonogramu:

  • 1–30 kwietnia – zgłaszanie propozycji zadań
  • do 31 lipca – weryfikacja formalna oraz prawna zgłoszonych zadań
  • 7 sierpnia – ogłoszenie wyników oceny formalnej i merytorycznoprawnej
  • 7-14 sierpnia – składnie protestów wobec negatywnej oceny
  • 24-31 sierpnia – rozpatrywanie protestów
  • 10 września – ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie
  • 26 września-5 października – głosowanie
  • 26 października – ogłoszenie wyników głosowania

czytaj więcej...

COVID-19 - Zajęcia odwołane, biuro Ośrodka Kultury funkcjonuje

COVID-19 - Zajęcia odwołane, biuro Ośrodka Kultury funkcjonuje

Szanowni Państwo,

informujemy, że pomimo czasowego zamknięcia instytucji kultury, kontakt z pracownikami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta jest możliwy w dni powszednie w godz. 8.00-16.00 za pośrednictwem numeru telefonu 12 644 24 32 wew. 44. 

Oprócz kontaktu telefonicznego zapraszamy do komunikacji mailowej z biurem Ośrodka Kultury (biuro@krakownh.pl) oraz Działem Imprez i Promocji (imprezy@krakownh.pl).

czytaj więcej...

ODWOŁANY KONCERT 62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Nie mądrość świata tego

ODWOŁANY KONCERT 62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Nie mądrość świata tego

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

Szanowni Państwo,

informujemy, że w trosce o zdrowie widzów, wykonawców i obsługi organizatorzy podjęli decyzję o ODWOŁANIU zaplanowanej na 28 marca 2020 roku 62. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncertu Nie mądrość świata tego zespołu niemaGOtu dla Pól Nadziei.

Przepraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu, jednocześnie licząc na zrozumienie tej decyzji w świetle sytuacji związane z rozprzestrzenianiem się zagrożenia koronawirusem COVID-19.

czytaj więcej...

Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

marzec 2020 r., Nowa Huta

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna... - śpiewali Skaldowie i my nucimy pod nosem. Dni już wyraźnie dłuższe, słońce przygrzewa jakby mocniej, choć czasem jeszcze z nieba poprószy śniegiem. Świat przyrody budzi się do życia, wraz z nim i ludzie wychodzą z zimowej ospałości. I choć kalendarzowa wiosna przyjdzie dopiero pod koniec miesiąca, już teraz można aktywnie się do niej szykować. A jak? Najlepiej poprzez udział w ciekawych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń na marzec!

Uwaga: w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów wszystkie zajęcia oraz wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta z dniem 12 marca 2020 r. zostają zawieszone do 25 marca.

czytaj więcej...

Budżet Obywatelski 2020 - Bank Pomysłów

Budżet Obywatelski 2020 - Bank Pomysłów

W związku z rozpoczynającymi się działaniami w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa zachęcamy Was do zgłaszania swoich pomysłów poprzez ankietę - Bank Pomysłów BO 2020.

Bank pomysłów – BO 2020 ma na celu wykorzystanie potencjału lokalnej społeczności, a przede wszystkim jest miejscem gdzie zbierane są pomysły mieszkańców z możliwością ich wykorzystania w tego rocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Szczegółowy komunikat Urzędu Miasta Krakowa znajduje się TUTAJ.

czytaj więcej...

Wycieczka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

Wycieczka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

Klub Mirage

23 kwietnia 2020 r. - godz. 9.00-18.00, os. Bohaterów Września 26

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Świętego Jana Pawła II. Włączając się w obchody, Klub Mirage zaprasza na wycieczkę do rodzinnego miasta Karola Wojtyły - Wadowic. W programie wyjazdu przewidziano wstęp do Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego, wycieczkę wadowicką ciuchcią Szlakiem Karola Wojtyły oraz zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Koszt: 60 zł (dla członków Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ – 25 zł).

W cenę wliczono: ubezpieczenie, transport oraz bilety wstępu. Zapisy i wpłaty w Klubie do 19 marca.

czytaj więcej...

Kluby Rodziców - marzec

Kluby Rodziców - marzec

marzec 2020 r., Nowa Huta

UWAGA! W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że wszystkie zajęcia oraz wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta zostają zawieszone do odwołania.

Szczegółowe programy wydarzeń w Klubach Rodziców na marzec:

czytaj więcej...

STRONA 1/392

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE