Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Świąteczne życzenia

Świąteczne życzenia

Wesołych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych miłością i radością,
niosących spokój i nadzieję oraz samych słonecznych dni

życzą

Małgorzata Jezutek – Dyrektor

oraz Pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

czytaj więcej...

XXII edycja konkursu Ogródek przed domem

XXII edycja konkursu Ogródek przed domem

Klub Dukat

zgłoszenia do 10 maja 2019 r.

Już po raz dwudziesty drugi Klub Dukat zaprasza mieszkańców domów jedno-rodzinnych Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta do udziału w konkursie Ogródek przed domem. Celem konkursu jest pobudzanie i promowanie wśród mieszkańców Nowej Huty poczucia stałej troski o estetyczny wygląd swoich posesji, otoczenia, w którym żyją i mieszkają, promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych stosowanych w ogródkach przydomowych, a także kształcenie myślenia proekologicznego wśród dzieci i młodzieży. Konkurs tradycyjnie odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i przy finansowym wsparciu Dzielnicy.

czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny Wiosna, ach to Ty

Konkurs fotograficzny Wiosna, ach to Ty

Klub Zakole

zgłoszenia do 30 kwietnia 2019 r.

Wiosna… Co roku, zmęczeni zimnem i szarością świata wyczekujemy jej nadejścia, by cieszyć oczy widokiem barw - napawać się soczystą zielenią liści, czerwieniami, żółciami i fioletami kwiatów w ciepłych tonach słonecznego światła. Wielu z nas pragnie zatrzymać te chwile na dłużej, uchwycić w obrazie utrwalonym dzięki światłoczułej matrycy lub – nieco bardziej staromodnie – fotograficznej kliszy.
Dla wszystkich miłośników fotografii i wiosny Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta ogłasza konkurs „Wiosna, ach to Ty”.

czytaj więcej...

Kwiecień 2019 - program wydarzeń

Kwiecień 2019 - program wydarzeń

Program wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta na kwiecień 2019 r.

czytaj więcej...

Świat według Hanny Chrzanowskiej dla Pól Nadziei

Świat według Hanny Chrzanowskiej dla Pól Nadziei

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

Nie tylko słowa otuchy i miłości, ale też wymierne finansowe wsparcie dla cierpiących, popłynęło w sobotni wieczór 6 kwietnia, z nowohuckiego kościoła „Arka Pana” do pacjentów krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. Wszystko za sprawą dedykowanego Polom Nadziei koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, którego bohaterką była błogosławiona Hanna Chrzanowska.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Chór Polskiego Radia na Wzgórzach Krzesławickich

Chór Polskiego Radia na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

Koncert Pasyjny z udziałem Chóru Polskiego Radia, zorganizowany w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, odbył się w sobotę 30 marca w nowohuckim kościele Miłosierdzia Bożego. Na dwuczęściowy program wydarzenia złożyły się wykonania dzieł twórców barokowych i współczesnych.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Wykład - Nowohucka telenowela

Wykład - Nowohucka telenowela

29 kwietnia 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład Renaty Radłowskiej „Nowohucka telenowela”. Nie ma drugiego miasta na świecie, nad którym od początku do końca czuwaliby jego budowniczowie. Miasta rosnącego z nimi i z nimi się starzejącego. Zbudowanego z ich marzeń, rozczarowań, dramatów i komedii. Porozmawiajmy o waszym/naszym mieście. O was, waszej codzienności sprzed dekad i codzienności dzisiejszej. Niech te opowieści płyną, tak jak płynęły dziesięć lat temu, kiedy powstawała "Nowohucka telenowela". Nowa Huta to opowieści, wasze.

Wstęp wolny.

czytaj więcej...

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Paschalny

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Paschalny

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

28 kwietnia 2019 r. - godz. 17.00, Kościół Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1A

Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana /J 20, 19/ - czytany w pierwszą Niedzielę Wielkanocy fragment Ewangelii św. Jana opisuje scenę spotkania Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami. Oto przed uczniami, ukrywającymi się z obawy przed prześladowaniami, staje ich nauczyciel - ten sam, którego męki
i śmierci byli świadkami. Radość i emocje, jakie towarzyszyły w tej chwili apostołom, stanowią punkt wyjścia muzycznej kontemplacji Zmartwychwstania Pańskiego podczas Koncertu Paschalnego w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich.

Koncert odbędzie się w niedzielę Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia o godz. 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A). Podczas wydarzenia zgromadzeni usłyszą wyłącznie muzykę autorstwa Johanna Sebastiana Bacha, jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. Utwory interpretowane będą przez znamienitych artystów.

czytaj więcej...

Spotkania z rysunkiem w Międzyczasie

Spotkania z rysunkiem w Międzyczasie

Klub Krzesławice

26 kwietnia 2019 r. - godz. 16.00-18.00, ul. M. Wańkowicza 17

Klub Krzesławice zaprasza wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności, na kolejne spotkanie z rysunkiem. Jego uczestnicy nauczą się mile spędzać czas rysując wg. metody nauczania rysunku z natury M. Orzechowskiego. Organizatorzy zapewniają materiały i gwarantują efekty w postaci trwale wzbogaconej wrażliwości, kreatywności oraz umiejętności wyjątkowego patrzenia na świat.

Wstęp: 8 zł

czytaj więcej...

Gap Year: Przeżyj przygodę życia!

Gap Year: Przeżyj przygodę życia!

Klub Wersalik

25 kwietnia 2019 r. - godz.18.00, os. Ogrodowe 15

Nie wiesz jakie studia wybrać? Chcesz sprawdzić się w zawodzie? Marzysz o wyjeździe za granicę?

Pomyśl o Gap Year. To szansa na odkrycie siebie na nowo i przygodę życia na każdym jego etapie!

Wstęp wolny.

czytaj więcej...

STRONA 1/360

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE