Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Nowa Huta na 43. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

Nowa Huta na 43. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

70-lecie Nowej Huty - takie hasło towarzyszyło prezentacjom artystycznym podczas 43. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej. Nową Hutę reprezentował Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Nowohuckie Centrum Kultury. Na scenie Targów, zlokalizowanej tuż obok Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym wystąpiło 6 zespołów działających przy klubach Ośrodka: Jędrusie z Klubu Jędruś, Jarzębiny z Klubu Karino, Nasze Pokolenia z Klubu Jedność, Kościelanki z Klubu Pod Kasztanami, Krzesławianki z Klubu Krzesławice, Nutki z Klubu Herkules.

Dzień Nowohucki rozpoczął się barwnym korowodem zespołów z wieńcami dożynkowym, prowadzonym przez szczudlarzy z Klubu 303 w krakowskich strojach, który okrążył Rynek wzbudzając duże zainteresowanie turystów i mieszkańców miasta. Następnie wszystkie zespoły zaprezentowały się na scenie z przyśpiewkami, reprezentując zarówno folklor wiejski jak i miejski. Obok, na stoisku twórczynie ludowe z zespołu Nasze Pokolenia z Wolicy oraz instruktorki z Klubu Krzesławice prowadziły dla uczestników, gości i zwiedzających Targi, warsztaty wykonywania kwiatów z krepiny i bibuły oraz warsztaty decoupage ozdabiania sklejek ludowymi serwetkami.

Ośrodek Kultury otrzymał od organizatorów 43. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej dyplom „za ratowanie ginącego piękna i szczególny wkład w rozwój sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego oraz promocję tego co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe w tej twórczości”.

zobacz galerię zdjęć...  |   powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE