Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Wspomnień herbatka 70-latka

Wspomnień herbatka 70-latka

Klub Mirage

24 kwietnia 2019 r. - godz. 10.00, os. Bohaterów Września 26

Przez 70 lat istnienia Nowa Huta zdążyła doczekać się swoich tajemnic, miejsc o których zapomniał świat i gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Odkrywane na nowo stają się atrakcją turystyczną, która na równi fascynuje nowohucian, krakowian i przyjezdnych. Należy do nich system podziemnych schronów, tworzonych dekady temu na wypadek konfliktu atomowego. Całkiem niedawno ma mapie udostępnionych do zwiedzania podziemi, pojawiły się schrony pod szpitalem im. Żeromskiego – jedne z najlepiej zachowanych w mieści. Na wycieczkę do przeszłości i zwiedzanie schronu, gdzie na magazynowych półkach wciąż można znaleźć mundury zlikwidowanej w 1973 roku ,,Powszechnej Samoobrony”, a w aptece - szczelnie zalakowane buteleczki z krwią, zaprasza Klub Mirage. Po wizycie w podziemiach uczestnicy odpoczną przy herbacie w Chałupie Szpinaka - miejscu z prawdziwie nowohucką duszą, którego gospodarz Jerzy Kujawski znany bardziej jako Szpinak, wie prawie wszystko o tej dzielnicy.

Wstęp: 30 zł (dla członków SM „Mistrzejowice –Północ”: 15 zł), zapisy i wpłaty w Klubie do 11 kwietnia. Zbiórka uczestników wycieczki przed głównym wejściem do szpitala Żeromskiego.


powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE