Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Oszaleli Anieli w Klubie Dukat

Oszaleli Anieli w Klubie Dukat

Klub Dukat

Występ „domowy”, bo na deskach sceny Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, zwieńczył okres bożonarodzeniowych przedstawień w wykonaniu Klubowej Grupy Poetica. 1 lutego 2019 roku, zebrani w sali grębałowskiego centrum kulturalnego przyjaciele i sąsiedzi Klubu, obejrzeli widowisko jasełkowe Oszaleli Anieli.

Akcja spektaklu, którego reżyserką jest Magdalena Rutkowska-Oliwa, toczy się na tle historii o narodzeniu Jezusa. Anioły, choć ich zachowanie zdawało się być szalone, rozwiązały spór pomiędzy trzema królami i pasterzami, tych drugich przy okazji zawracając z drogi lenistwa. W swym anielskim szaleństwie zainicjowały obronę Dziecięcia Bożego oraz pokrzyżowały plany Heroda, któremu krwawy pomysł rzezi niewiniątek podsunął sam diabeł.

Niespodzianką wydarzenia był gościnny występ, w roli Józefa, pana Andrzeja Dziedzica – przewodniczącego Rady Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie. Jako Maria partnerowała mu Anna Waligórska-Dynowska, na co dzień kierowniczka Klubu Dukat, a listę występujących gościnnie uzupełniła Barbara Kubic w roli przybysza z piekła rodem – Diabła oraz Lidia Michalik w roli narratora. Na scenie nie zabrakło oczywiście stałych członków Klubowej Grupy Poetica - Grażyny Piotrowicz, Zofii Nowak, Haliny Ptak, Alicji Mścichowskiej, Renaty Bobowiec, Edyty i Konrada Patołów, Agnieszki i Jacka Cieśniarskich oraz Kazimierza Niemierki w niemal oscarowej kreacji Heroda.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE